Novinky

#18 ŠARKY ĎAKUJE(me)!

V závere roka Slovensko ožije výnimočným hokejovým zápasom. Miroslav Šatan opäť vykorčuľuje na ľad ako hrdý kapitán „zlatej generácie“ slovenských hokejistov. Jeden z našich najúspešnejších hokejistov, dlhoročný kapitán majstrov sveta, víťaz Stanleyho pohára s prezývkou “tichý zabijak” sa na záver roka rozhodol pozvať svojich spoluhráčov z úspešných medailových reprezentácií na exhibičný zápas.

„Mojím želaním je opäť sa stretnúť so všetkými chlapcami, s ktorými sme spoločne dosiahli na medzinárodnej úrovni pamätné úspechy.  Chcem, aby sme zahrali od srdca dobrý hokej a potešili tým zároveň verných fanúšikov.“ Preto sa Miro rozhodol usporiadať exhibičný zápas, ktorý bude (aj keď oneskorenou) symbolickou bodkou za jeho úspešnou dlhoročnou hráčskou kariérou. Chce tak poďakovať nielen svojím priateľom a spoluhráčom, s ktorými odohral celkovo 186 reprezentačných zápasov v národnom drese, a vďaka ich perfektnej spolupráci na ľade úspešne skóroval 86 gólmi.

Podujatie #18 ŠARKY ĎAKUJE(me)! bude Mirove poďakovanie fanúšikom a blízkym za fandenie a podporu v jeho hokejovej hráčskej kariére a zároveň poďakovaním fanúšikov za jeho skvelé reprezentovanie Slovenska a tú najlepšiu reklamu hokeja vo všetkých kluboch, v ktorých hrával.

Pozvanie na exhibičný zápas dostali jeho zlatí, strieborní, aj bronzoví spoluhráči. Účasť na zápase už prisľúbili brankári Ján Lašák, Rastislav Staňa, obrancovia Radoslav Hecl, Martin Štrbák, Dušan Milo, Ľubomír Višňovský, Richard Lintner, Ľubomír Sekeráš, Ivan Droppa, Radoslav Suchý, Peter Podhradský a z útočníkov napríklad Branko Radivojevič, Peter Bondra, Jozef Stümpel, Rastislav Pavlikovský, Ladislav Nagy, Radovan Somík, Michal Handzuš, Richard Kapuš, či Ľubomír Vaic.

“Jedným z trénerov bude Ján Filc, kontaktoval som aj Mariána Hossu a v prípade, že nebude môcť hrať, tiež sa môže objaviť na striedačke,” prezradil Miro Šatan.

„Keď sa ma Miro opýtal, či by som mohol nastúpiť, neváhal som ani minútu,“ povedal brankár Ján Lašák.

Mimoriadnou udalosťou počas tohto zápasu bude slávnostné uvedenie Miroslava Šatana do Siene slávy SZĽH. „Ako posledného do hokejovej siene slávy v roku 2014 sme uviedli útočníka Zdena Cígera, no a 18. decembra do siene slávy právom vstúpi náš najúspešnejší kapitán reprezentácií Miroslav Šatan,“ vyjadril sa prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Počas zápasu uvidia diváci mimoriadnu exhibíciu plnú napätia a akcie. „Tretiny sa budú hrať symbolicky po 18 minút, keďže Miro hrával s číslom 18 na svojom drese a nebudú chýbať ani súťaže pre divákov,“ uviedla Denisa Stankovičová, ktorej spoločnosť je organizátorom tohto podujatia. Generálnym partnerom podujatia sa stala Stredoslovenská energetika, a. s.

Zlatá hokejová generácia odohrá svoj exhibičný zápas  #18.12.20#18, o #18:00 hod. na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. 

Výťažok z predaja vstupeniek bude použitý na projekty Nadácie Miroslava Šatana, ktorá pomáha deťom už od roku 2002.

Menu